KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11491048

nr 1149 1048

Carl Deelsbo

(1892-1990), Sverige

Oljemålning, Mostar, signerad, duk, 38x46 cm. Proveniens familjen Deelsbo

Carl Deelsbo, född 1892 i Bollnäs, död 1990, svensk målare och grafiker.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 4 december 2017
kl 19:24:50

4/12 19:19:50 1      Vinnande bud

  • Tema
  • 4 dec

Carl Deelsbo

Läs mer om Carl Deelsbo

Carl Deelsbo

Läs mer om Carl Deelsbo